Κ18 4η αγωνιστική

Α.Ο Γ.ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ 2 – 2.

Σε ένα αγώνα προέχει η υγεία των αγωνιζόμενων και όταν δεν συμβαίνει αυτό ,το αποτέλεσμα περνάει αυτόματα σε δεύτερη μοίρα επισκιάζοντας ακόμη και την εξαιρετική μας εμφάνιση και απόδοση, σαν ομάδα. Οι τραυματισμοί των Θεόδωρου Ζάχου (κάταγμα στην μύτη και απουσία 1,5 μήνα) έπειτα από αντιαθλητικό μαρκάρισμα στο οποίο ο διαιτητής είδε μόνο κίτρινη κάρτα και Άγγελου Λαλαφράγκου (ράμματα στο κεφάλι) ο οποίος αποχώρησε τραυματίας,ήταν τα μελανά σήμεια του σημερινού μας αγώνα. Στο αγωνιστικό μέρος η ομάδα μας αναγκάστηκε να αγωνιστεί από πολύ νωρίς με παίκτη λιγότερο αφού απόλυτα δικαιολογημένη είναι η κόκκινη κάρτα που αντίκρυσε ο Λόλης στο 15΄για επιπόλαιο αντιαθλητικό μαρκάρισμα . Εδώ η ένσταση μας είναι πως ο συγκεκριμένος αθλητής που το δέχεται, λίγα λεπτά νωρίτερα είχε κάνει αντίστοιχο στον Ζάχο που συνέχισε να αγωνίζεται τραυματίας και το οποίο έμεινε ατιμώρητο από τον διαιτητή της αναμέτρησης. Το πρώτο μας τέρμα σημείωσε ο Γιουσούφ Καραμπουλούτ στο 38΄ ,ήρθε η ισοφάριση στο 54΄και εκ νέου πήραμε κεφάλι στο σκόρ μετά από έξοχη ενέργεια του Θωμά Ρεφενέ λίγα λεπτά αργότερα. Η μπάλα όμως τιμωρεί και όταν έχεις τις ευκαιρίες να διευρύνεις το σκόρ ( Καραμπουλούτ και Μαρτζάκλης αστόχησαν μέσα από την μικρή περιοχή) με διαφορά ακόμα και δύο-τριών τερμάτων και δεν το κάνεις, τότε μοιραία θα υποστείς τις συνέπειες. Η ισοφάριση σε 2-2 ήρθε με εκτέλεση πέναλτι λίγο πρίν το 80΄λεπτό και ήταν το τελικό αποτέλεσμα. Η ακαδημία μας σύσσωμη εύχεται περαστικά στους νεαρούς αθλητές μας που αποχώρησαν τραυματίες από τον σημερινό αγώνα και γρήγορη αγωνιστική επάνοδο !

Τέλος να ευχαριστήσουμε το γιατρό του αγώνα  κ. Κοη για τις πολύτιμες υπηρεσίες που πρόσφερε στα παιδιά.