Πρωτάθλημα Β` ΕΠΣΑΝΑ 22/23 1η Αγωνιστική

ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ – ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 1-2

Νικηφόρο ξεκίνημα εκτός έδρας στό γήπεδο Ν.Παλατίων απέναντι στήν νεανική ομάδα του Ωρωπού χάρις στην πολύ καλή απόδοση που ‘επιασε’ η ομάδα μας ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο στο οποίο και προηγήθηκε με 0-2 με την ζυγισμένη κεφαλιά του Νίκου Λαζαρίδη στο 12΄ μετά την εκτέλεση κόρνερ του Αγγελίνα και την πολύ όμορφη εκτέλεση πέναλτι στο 22΄αφού πρώτα η μπάλα είχε χτυπήσει σε χέρι αμυντικού. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν μέτρα στό γήπεδο αλλά με καλή αμυντική λειτουργία τους κρατήσαμε εκτός περιοχής μέχρι το 76΄ λεπτό στο οποίο μια μικρή ολιγωρία έδωσε την ευκαιρία στον Γεωργακόπουλο να σημειώσει ένα πολύ όμορφο τέρμα με ασύλληπτο δεξί σούτ εκτός περιοχής. Στα λεπτά που υπολείπονταν μέχρι την ολοκλήρωση του 90΄λέπτου η ομάδα μας συνέχισε να έχει την υπεροχή αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο ακόμη τέρμα αλλά εξασφάλισε την πολύτιμη νίκη στην πρεμιέρα της αγωνιστικής περιόδου. Θα ήταν παράλειψη να μην αναφερθούμε στην πολύ καλή φιλοξενία που έτυχε η ομάδα μας από την διοίκηση των γηπεδούχων στην οποία ευχόμαστε καλή συνέχεια και υποσχόμαστε να ανταποδώσουμε στον δεύτερο γύρο.

Α.Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ ( ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ ) :Οψυμούλης, Ανεζύρης, Μανδαλιανός (85΄Δρόσος), Λαζαρίδης, Μαυρούτσικος (74΄Καψιόχας), Αγγελίνας, Στάσης(74΄Κασιόλας) ,Λιάκος, Καίτσας, Ρόμπολας(54΄Γκουβάτσος), Κοστέλ Μ.