Β` Ε.Π.Σ.ΑΝ.Α 27η Αγωνιστική

Α.Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – Α.Ο ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 3 – 1

Εκπληκτική εμφάνιση και άνετη (όπως εξελίχθηκε) νίκη με αντίπαλο μια ομάδα που στην μέχρι τώρα διάρκεια του πρωταθλήματος πρόσεχε την άμυνα της (μικρότερο παθητικό τερμάτων) και έκανε προσπάθεια για να ανέβει στην Α΄κατηγορία, παίζοντας παράλληλα και καλό ποδόσφαιρο. Ο προπονητής της ομάδας μας φάνηκε άριστα διαβασμένος και περιόρισε στο ελάχιστο τα ατού των φιλοξενούμενων, καταφέρνοντας να δώσει το έναυσμα της προσπάθειας για μία μεγάλη νίκη. Εξαιρετικός σε αυτή την προσπάθεια ο Άγγελος Κασιόλας ο οποίος στο 7΄ λεπτό ΄΄έκλεψε΄΄ την μπάλα σε κακό διώξιμο του τερματοφύλακα και πλάσσαρε σε κενή εστία, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα μας. Είχε δοκάρι 10΄λεπτά αργότερα όταν το μακρινό σουτ που επιχείρησε ,σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα Αφουξενίδη. Άξιος συμπαραστάτης του στην δημιουργία της ομάδας μας ο Γεράσιμος Ρόμπολας που χρίστηκε σκόρερ στο 39΄λεπτό με το διαγώνιο πλασέ του διπλασιάζοντας τα τέρματα μας, ενώ η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι αφού είχε και δοκάρι στο 80΄λεπτό. Έκ νέου κάθετο δοκάρι με τον Κασιόλα στο 62΄σε δεξί διαγώνιο σούτ έκτος περιοχής που ήταν διαρκής απειλή και ταλαιπώρησε την φιλοξενούμενη άμυνα, που δεν κατάφερε να τον ανακόψει στο 75΄λεπτό όταν και πήρε τη πάσα από τον Λαζαρίδη στον χώρο του κέντρου, πέρασε δύο αντιπάλους και με δεξί ψηλοκρεμαστό σουτ σημείωσε το 3ο τέρμα της ομάδας μας που κατέβασε ταχύτητα και το παιχνίδι μέχρι την λήξη του απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα. Η φιλοξενούμενη ομάδα είχε καταφέρει προς στιγμή να ισοφαρίσει με τον Εστυλιανίδη σε 1-1 στο 34΄με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κασπίρη σε μια και μοναδική στιγμή που κατάφερε να ΄΄μπεί ΄΄ στο παιχνίδι. Διατητής, Φωστέρης Βοηθοί, Αλεξοπούλου-Αλεξόπουλος.

Α.Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ ( Β. ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ ) Οψυμούλης, Νταβώνης (85΄Costel),  Μανδαλιανός (73΄Καίτσας),  Λαζαρίδης (88΄Μπούλκου),  Μπερμπάντης , Αγγελίνας,  Κασιόλας,  Λιάκος (88΄Τζάος),  Μαυρούτσικος,  Ρόμπολας (85΄Maxin),  Στάσης.