Πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου

ΑΠΟ ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ – ΑΟ ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 1-1 (3-4 πέναλτι.)

Πρόκριση διά χειρός Άλκη Αποστόλου στην ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι ύστερα από το 1-1 στην διάρκεια του κανονικού αγώνα και της ημίωρης παράτασης.

Στην διαδικασία των πέναλτι έκανε δύο αποκρούσεις και έστειλε την ομάδα μας στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ε.Π.Σ.ΑΝ.Α.

Μετά από ένα εκρηκτικό πρώτο 20΄λεπτο στο οποίο προηγηθήκαμε με το διαγώνιο σούτ του Καίτσα στο 15΄και χάσαμε δύο πολύ καλές ευκαιρίες για να διευρύνουμε το σκόρ ήρθε η ισοφάριση με τον Ράσα στο 39΄ σε μία εξαιρετική επιθετική συνεργασία των γηπεδούχων. Η πολύ πιο έμπειρη ομάδα της Μάχης που έπαιζε με 10 παίκτες από το 8΄λεπτό (αποβολή του Βούσουλα επειδή σαν τελευταίος παίκτης ανέτρεψε τον Κασιόλα που έβγαινε τετ α τετ) είχε να αντιμετωπίσει το δικό μας νεανικό σύνολο με τρείς παίκτες γεννηθέντες το 2007 που ξεκίνησαν στην αρχική 11αδα συν μία αλλαγή με παίκτη του 2006, και οι οποίοι ανταπεξήλθαν στις απαιτήσεις του πολύ δύσκολου εκτός έδρας αγώνα. Δοκάρι σε δυνατό δεξί σούτ είχαμε με τον Αντρέι Μαξίν στο 82΄.