Β` Ε.Π.Σ.ΑΝ.Α 22η Αγωνιστική

ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ – Α.Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 0 – 0

Μοιρασμένη η υπεροχή ανάμεσα στις δύο ομάδες στα δύο ημίχρονα του αγώνα στο δημοτικό γήπεδο της Δροσιάς, με την ομάδα μας στο πρώτο να ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό του αγώνα και η μία ευκαιρία να διαδέχεται την άλλη μην μπορώντας όμως να τις αξιοποιήσει. Μεγάλο ρόλο έπαιξε και η ακύρωση δύο τερμάτων του Κασιόλα με υπόδειξη οφσάιντ (λανθασμένα) από τον δεύτερο βοηθό, σε διάστημα 15 λεπτών. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι βρήκαν την ευκαιρία που έψαχναν όταν σε μία φάση συγκρούστηκαν ο τερματοφύλακας μας με τον Μηλιώτη και ο διαιτητής της αναμέτρησης υπέδειξε πέναλτι που εκτέλεσε ο Ραυτακόπουλος αλλά ο σταθερός για μία ακόμη φορά Γιάννης Οψυμούλης έπεσε στην αριστερή πλευρά της εστίας του και έδιωξε την μπάλα. Μέχρι την λήξη του αγώνα η μία ευκαιρία διαδεχόταν την άλλη και από τις δύο ομάδες αλλά τελικά το 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα σε αυτήν την 22η εμβόλιμη αγωνιστική.